HOUSE OF YAPIMLAB ÜYELİĞİ NEDİR?

YAPIMLAB, 10 yıldır sinema alanında eğitimler verdi ve vermeye devam ediyor. Bu süreçte Türkiye sinemasında pek çok sinemacının istasyon duraklarından biri oldu.

Ama eğitimler, zaman içinde değişip, dönüşüyor. Çünkü, çağımızın en genç sanatlarından biri olan ‘sinema’ neredeyse her gün yeniliklerle başlıyor hayata… Ve temel prensipler içerisinde kalarak yeni teknikler, yeni formatlar, yeni anlatım biçimleri ve metotları oluşuyor.

Atölyelerde her şeyi bir arada görebilmek bazen mümkün olamıyor. Hız çağında, bir şeylere yetişme telaşında izlenecek filmler listesi büyüyor, bir şeyleri araştırma fırsatı bulacak zaman kısıtlı oluyor. Öncelikler değişiveriyor. Kaldı ki, herkes bildiğinin ‘en doğru’ olduğunu düşünüyor… Oysa en ihtiyacımız olan şey, mesleğimiz ile ilgili gelişimin sürekliliğini sağlayabilmek…

Tam bu ihtiyaçtan YAPIMLAB HOUSE çıktı. Buradaki temel amaç, bugüne dek atölyelere katılanlarla iletişim sağlarken, atölyeye hiç katılmamış olanlar için de mesleki gelişim fırsatları yaratmak.

Bunun yanı sıra YAPIMLAB NETWORK felsefesini yaymak ve iş birliklerine ev sahipliği yapmak…

3 TİP ÜYELİK SİSTEMİ VAR:

TÜM ÜYELİKLER YILLIKTIR. 1 Şubat 2021 itibarıyla başlayacak ve 1 Şubat 2022’de bitecektir.

TURUNCU ÜYELİK

Sinema tarihini sevenler ve güncel sinema akımlarını, gelişmeleri ve haberleri takip etmek isteyenler için tasarlandı.

Üyelik tarihinden itibaren çeşitli filmler mercek altına alınacak. İzlenecek ve o ayın filmleri ile ilgili ayda 1 kez buluşma gerçekleşecek. Ayda 2 film izlemesi önerilir ve bunun yanı sıra haftalık bülten ve kısa filmler gönderilir.

Çalışmalar hem whatsapp, hem de email yoluyla gerçekleşecektir. Ayrıca, sektörel bilgiler, festival canlı yayınları vs.. gibi konularda YAPIMLAB’ın anlaşmalı olduğu etkinliklerde gözlemci olarak katılabilme imkanı olacaktır.

Turuncu üyeler, YAPIMLAB Network etkinliklerine katılma hakkı alırlar.

GRİ ÜYELİK

Bu üyelik, her ay bir tane olmak sureti ile 12 tane ‘case study’ yani ‘vaka analizi’ çalışmasından oluşur. Yılda 4 tane Zeynep Atakan başta olmak üzere önemli filmlerin yapımcıları davet edilir. Yani 4 ‘Vaka Analizi’. Zeynep Atakan tarafından, 8 ‘Vaka Analizi’ Türkiye’nin önemli film profesyonelleri tarafından gerçekleştirebilir.

Önce, filmlerinin yapım süreçlerini anlatırlar ve ardından soru-cevap yapılır. Ayrıca bu toplantılarda hızlı network çalışması yapılır. Yani her üyenin , konuğa kendini tanıtacağı bir sistem olacaktır.

Bu üyelikte de , yine sektörel bilgiler, festival canlı yayınları vs.. gibi konularda YAPIMLAB’ın anlaşmalı olduğu etkinliklerde gözlemci olarak katılabilme imkanı olacaktır.

MOR ÜYELİK

Mor üyelik, her 2 çalışmaya da katılabilme imkanı ve ayrıca YAPIMLAB bünyesindeki seçtikleri – 1 adet – 21X21 çalışmasına ücretsiz katılma imkanı sunar.

Ayrıca bu üyeler, Yapımlab’ın akredite olduğu festivallerde veya etkinliklerde gözlemci olarak öncelikli olarak yer alma hakkına sahip olurlar.

YAPIMLAB’IN Tüm eğitim çalışmalarında %10 indirim hakkına sahip olurlar.

YAPIMLAB NETWORK tüm etkinliklerinden yararlanabilirler.